İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

”Dip Çamuru Temizliği, Türkiye’ye örnek olmalı”

Kocaeli İstekli Kültür Teşekkülleri üyeleri, Türkiye’nin en büyük etraf projelerinden birisi olan İzmit Taban Çamuru Paklığı projesini inceledi

”Dip Çamuru Temizliği, Türkiye’ye örnek olmalı”
18 Eylül 2023 - 0:12


Türkiye’nin en büyük etraf projelerinden birisi olan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin İzmit Körfezi Taban Çamuru Paklığı projesini farklı kuruluşlar ziyaret etmeye devam ediyor. Bu kapsamda Kocaeli’nin çeşitli yerlerinden gelen Kocaeli İstekli Kültür Teşekkülleri ve STK üyeleri, Taban Çamuru projesini inceledi. Proje hakkında bilgi alan ve şantiye alanını gezen STK temsilcileri ve vatandaşlar, ‘’Büyükşehir Belediyesi yalnızca İzmit Körfezi’ni değil Marmara Denizi’ni de kurtaracak bir proje başlatmış. Burada yapılan çalışmaların Türkiye’ye örnek olmasını istek ediyoruz’’ dedi.

 

PROJE ALANINI İNCELEDİLER

Toplamda 3 gün süren ve kentin birçok farklı yerindeki STK üyelerinin katıldığı Taban Çamuru projesi incelemeleri, eski İzmit Fuar Alanı içerisinde yer alan Sivil Toplum Merkezindeki sunum ile başladı. Sunum kapsamında Etraf Muhafaza ve Denetim Dairesi Lideri Mesut Ehemmiyet, proje hakkında iştirakçilere bilgi verdi. İncelemeler dahilinde Kocaeli İstekli Kültür Teşekkülleri üyeleri şantiye alanına gelerek yapılan çalışmalar ve proje hakkında bilgi aldı. Basın Yayın ve Halkla Alakalar Dairesi Başkanlığı, Sivil Toplum Kuruluşları ile Münasebetler Dairesi Başkanlığı ile Etraf Müdafaa ve Denetim Dairesi Başkanlığı’nın düzenlendiği tertip kapsamında İzmit Körfezi Taban Çamuru Paklığı projesiyle ilgili şantiyede yer alan panoda proses akış şeması üzerinden ayrıntılı bir bilgilendirme gerçekleştirilerek, daha sonra çamur susuzlaştırma alanında gelen sorular yanıtlandırıldı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34