İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Coante Türk Ekonomisine Öncü ve Cesur Yeni Yatırım Hamlesi ile Destek Veriyor

Yüksek teknoloji ile ürettiği kaliteli eserleri ile hem Türkiye’de hem de küresel pazarda ülke iktisadına katma pahalı eserler sunan Ermaş Şirketler Kümesi bünyesindeki Coante Quartz Surfaces; yeni koleksiyonları, Ar- Ge çalışmaları ve Muğla’daki yeni yatırımları hakkında bilgi verdi

Coante Türk Ekonomisine Öncü ve Cesur Yeni Yatırım Hamlesi ile Destek Veriyor
23 Eylül 2023 - 11:12


Yüksek teknoloji ile ürettiği kaliteli eserleri ile hem Türkiye’de hem de küresel pazarda ülke iktisadına katma bedelli eserler sunan Ermaş Şirketler Kümesi bünyesindeki Coante Quartz Surfaces; yeni koleksiyonları, Ar- Ge çalışmaları ve Muğla’daki yeni yatırımları hakkında bilgi verdi. Coante; yıllık 1 milyon metrekare üretim kapasitesine sahip yeni üretim sınırıyla bölümde çığır açmaya hazırlanıyor. Kuvars kompoze plaka dalında  yeni jenerasyon eserleri üreten ve dünya pazarına sunmaya hazırlanan birinci Türk marka olarak Coante ülke iktisadına de büyük katkı sağlayacak.

 

Üretime başladığı 2017 yılından bu yana kısa bir mühlet içinde kuvars kompoze plaka kesiminin önder markalarından   biri haline gelen Coante; yıllık 1 milyon metrekare üretim kapasitesine sahip yeni üretim sınırıyla Türk iktisadına de büyük katkı sağlayacak. Yeni yatırımla ilgili yapılan basın açıklaması ve fabrika seyahatine Ermaş Şirketler Kümesi İdare Konseyi Lideri Mustafa Ercan, Coante Quartz Surfaces Genel Müdürü Kenan Fazilet ve şirket yöneticileri katıldı.

 

Kenan Fazilet: Kesimde trendleri belirleyen firmayız

Coante hakkında bilgi veren Kenan Fazilet; “Coante olarak bölümdeki gelişmeleri yakından takip eden, edindiği tecrübeyi inovasyon ve Ar-Ge çalışmalarıyla üretime süratli formda aktaran, kesimde trendleri belirleyen bir firmayız. Bölüme giren en geç marka olmamıza karşın süratli bir ivme gösteren Coante markamızda; teknik üstünlük ve estetik yaklaşımı birleştirdiğimiz katma pahası yüksek eserlerimizle temel gücümüzü ortaya koyuyoruz. 2023 yılında farklı tasarım özellikleri ve uygulama alanlarında kullanım imkanı sağlayan yeni eserlerimizle yurt içinde ve yurt dışında büyümeye devam ediyoruz. Türk iktisadının dünya çapında kelam sahibi olmasında en kıymetli etkenlerden olduğuna inandığımız katma kıymetli eser ihracatına yeni jenerasyon eserlerimizle takviye olmayı sürdürüyoruz. Yeni yatırımımız da bu manada bize güç katacak. Toplam 18.000 metrekare kapalı alana şurası bu fabrikada yıllık 1 milyon metrekare üretim yapacağız. Bu yatırımla birlikte üretim kapasitemizi toplam 2.2 milyon metrekareye çıkaracağız” dedi.

 

Coante, tüm iç yer yüzeylerde kullanılabilir eserler üretecek

Coante’nin yeni eserleriyle trendlere istikamet veren, inovasyona öncelik veren marka stratejisini ortaya koyduğunu belirten Fazilet; “Günümüzde; kuvars yüzeyler, estetik özellikleri, dayanıklılıkları ve kullanım avantajlarıyla tezgahlarda en çok tercih edilen eserdir. Türkiye’de yirmi yıllık geçmişi olan kuvars yüzeyler piyasasındaki alışılagelmiş eser üslubunu kısa bir mühlet içerisinde yeni jenerasyon uzun damarlı eserlerle değiştirdik. Bu manada kurulduğumuz günden beri yurt içinde trend belirliyoruz. Dünya gelelinde bu tip yenilikçi eserleri yüksek teknoloji ve kalite ile üretebilen hudutlu sayıdaki firmadan birisiyiz. Üretime inanan ve yatırımlara devam eden yürekli bir marka olduğumuzu düşünüyoruz. Gerek klasik serimiz gerekse dizaynda beklentilere yanıt veren Ultra serisi ve Breton Kreos teknolojisi ile üretilecek yeni serimiz üzere özel dizaynlı eserlerimizle hem yerelde hem de küresel pazarda öncü pozisyonda olacağımıza inanıyoruz. Yeni üretim çizgimizle yalnızca mutfak tezgahlarında değil iç yerlerde tüm yüzeylerde kullanılabilir eserler üreteceğiz. Yeni jenerasyon eserleri dünyada birinci üretecek firmalardan birisi olacağız. Attığımız adımlarla bedel odaklı yaklaşımımızı müdafaaya ve geliştirmeye devam edeceğiz” dedi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34