İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Büyük Zaferin İhtişamı 30 Ağustos’ta Şile’de Coşkuyla Kutlandı

Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük çabasının sembolü olan 30 Ağustos Zafer Bayramı, Şile’de unutulmaz etkinliklerle kutlandı.

Büyük Zaferin İhtişamı 30 Ağustos’ta Şile’de Coşkuyla Kutlandı
01 Eylül 2023 - 11:00


Türk milletinin bağımsızlık ve özgürlük uğraşının sembolü olan 30 Ağustos Zafer Bayramı, Şile’de unutulmaz etkinliklerle kutlandı. Şile Belediyesi, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı mana dolu etkinliklerle kutlayarak, Türk milletinin bağımsızlık sevdasını bir sefer daha yüreklerde alevlendirdi. Şileliler, 30 Ağustos’ta bir ortaya gelerek ulusal ruhu coşkuyla yaşadılar.

Klasik Araç Standı: Tarih Kokan Bir Vakit Yolculuğu

Sabah saatlerinde Şile Kaymakamlığı tarafından düzenlenen resmi merasim ile başlayan 30 Ağustos aktiflikleri, Şile Belediyesi tarafından düzenlenen klasik araç korteji ile devam etti. Şile’nin ana caddelerinden geçen klasik araçlar Şilelilere ve Şile’de bulunan konuklara keyifli ve nostaljik anlar yaşattı. Kortejin akabinde Marina’da bulunan Deniz Sahne önünde gerçekleştirilen Klasik Araç Standı ile ziyaretçiler araçları yakından inceleme fırsatı buldu. 

Klasik Mercedes-Benz Topluluğu’na üye araçların sergilendiği aktiflikte araba tarihinin kıymetli kilometre taşlarından olan 1960 ile 1992 model Mercedes-Benz araçlar Şile’de farklı bir tecrübe yaşanmasını sağladı.

Gençlerin Azmi Geleceği Aydınlatıyor

Şile Belediyesi 30 Ağustos Zafer Bayramı aktiflikleri kapsamında Spor Akademisi Kapanış Programı aktifliği ile Şilelileri buluşturdu. Sporun birleştirici gücü altında bir ortaya gelen gençler, tüm izleyenlere ilham kaynağı oldu. Şile Belediyesi Spor Akademisi, 2023 yaz periyodu boyunca 12 farklı branşta 2 bine yakın genç ve yetişkine spor hizmeti sunarak büyük bir muvaffakiyet elde etti. Jimnastikten futbola, tekvandodan dalga sörfüne kadar geniş bir yelpazede eğitim veren akademi, 36 kişilik uzman takımıyla spora meraklılara taraf verdi.

Ağva’da da 4 branşta 150 öğrenciye kapılarını açan Spor Akademisi, yaz devri kapanışında 500 öğrenciye sertifikalarını takdim etti. Şile Belediye Lideri İlhan Ocaklı, aktiflikte yaptığı konuşmada, “Şile, artık spor ve atletin ilçesi olarak anılmaktan gurur duyuyoruz. Spor faaliyetlerimiz kesintisiz bir halde devam edecek. Kurulduğu günden bugüne kadar her yaş kümesinden toplamda 6500 bireye profesyonel ve büsbütün fiyatsız olarak spor eğitimi sağlayan Akademimizi güçlendirmeyi sürdüreceğiz” dedi.

Zafer Bayramı Korteji: Geçmişten Geleceğe Bir Yürüyüş

Şile için klasikleşmiş bir aktiflik olan kortej yürüyüşü ağır bir iştirakle icra edildi. Bando eşliğinde düzenlenen kamu protokolünün de hazır bulunduğu kortej tüm iştirakçilere coşku dolu anlar yaşattı. Düzenlenen kortej yürüyüşü ile Şile’nin cadde ve sokakları kırmızı beyaza büründü. Korteje katılan Şileliler ve ziyaretçiler, coşkuyla 30 Ağustos’u kutladı. Türk bayraklarıyla donatılan sokaklar, ulusal birlik ve dayanışmanın en hoş örneğini yansıttı. 

Ahmet Şafak Konseri: Zafer Ruhunu Müzikle Taçlandırdı

Gecenin ilerleyen saatlerinde, kent meydanında sahne alan Ahmet Şafak, iştirakçilere unutulmaz anlar yaşattı. Şafak’ın güçlü sesi ve etkileyici performansıyla, zaferin coşkusu müzikle birleşerek doruk noktasına ulaştı. İştirakçiler, müziğin büyüsü altında geçmişin ve geleceğin bir ortaya geldiği bu anı doyasıya yaşadı. Düzenlenen konsere Şile Kaymakamı Mehmet Nebi Kaya, Belediye Lideri İlhan Ocaklı, Garnizon Kumandanı Albay Mehmet Sutaşır, kamu kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri ve yöneticileri, belediye Meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Destanımızı Kutluyoruz! 

Konser sırasında Ahmet Şafak’a Şile Bezi gömlek ikram eden Lider Ocaklı, “Bugün, Türk milletinin tarih sahnesine yazdığı destanı, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı coşku ve gurur içinde kutluyoruz. Öncelikle bağımsızlık çabamızın taçlandırıldığı bu büyük zafer gününde başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, ülkemizin ayrılamaz bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz kahramanlarımıza rahmetle ve minnetle anıyorum. Bu özel günde, geçmişimizin kahramanlarını anmak ve onların aziz anısını yaşatmak ismine Şile Meydanımızda bir ortaya geldik. Gün uzunluğu düzenlediğimiz farklı etkinliklerde bizlerle birlikte olan tüm hemşerilerimize teşekkür ediyorum. Daha kaç bayramları daima birlikte coşkuyla kutlayacağız. Bu günümüze mana katan sanatkarımız Ahmet Şafak’a da bir kere daha teşekkürlerimi sunuyorum” dedi. 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Dünya
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34