İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Brisa, şirketlerin sürdürülebilirlik performansını ölçen uluslararası platform EcoVadis’te bir kez daha “Altın” kategoride!

Sabancı Holding ve Bridgestone Corporation iştiraki Brisa, dünyanın itibarlı ve sağlam sürdürülebilirlik derecelendirme kuruluşlarından EcoVadis tarafından yapılan değerlendirmede bir sefer daha “Altın” (Gold) kategoride yer aldı. 

Brisa, şirketlerin sürdürülebilirlik performansını ölçen uluslararası platform EcoVadis’te bir kez daha “Altın” kategoride!
28 Ağustos 2023 - 22:24


Sabancı Holding ve Bridgestone Corporation iştiraki Brisa, dünyanın itibarlı ve sağlam sürdürülebilirlik derecelendirme kuruluşlarından EcoVadis tarafından yapılan değerlendirmede bir sefer daha “Altın” (Gold) kategoride yer aldı. Şirketin bu kategoride yer bulması, sürdürülebilirlik performansı açısından bedellendirilen tüm işletmeler ortasında birinci %5’lik dilimde olduğu manasına geliyor. 

Sürdürülebilirliği tüm çalışmalarının merkezine koyan Brisa, düşük karbon iktisadına geçiş, düşük temas iktisadına geçiş ve sosyal-kültürel dönüşüm olmak üzere üç temel alanda oluşturduğu kapsamlı sürdürülebilirlik yol haritasında kararlılıkla ilerliyor. Tezli sürdürülebilirlik amaçları belirleyen Brisa, 2030 yılına kadar karbon salınımını yüzde 56 azaltmayı, 2050’de salınımı sıfırlayarak net sıfır şirket olmayı hedefliyor. Şirket, 1,5 Derece senaryosuna uygun olarak belirlediği maksatlarını ise Bilim Temelli Amaçlar İnisiyatifine onaylatmış durumda.

Şirket, sürdürülebilirlik alanında öncü çalışmaları ve uygulamalarıyla Ecovadis tarafından yapılan değerlendirmede evvelki yıllarda olduğu üzere bu yıl da Altın (Gold) kategoride ve tüm şirketler ortasında yüzde 5’lik en üst dilimde yer aldı. 

Küresel tedarik zinciri için dünyanın en emniyetli iş sürdürülebilirlik derecelendirmesi yapan Ecovadis, 200’den fazla satın alma kategorisi kapsamında 175’’ten fazla ülkede kıymetlendirme yapıyor. Kurum, ispata dayalı yapılan değerlendirmeler sonrasında, şirketlerin ve tedarik zincirinin sürdürülebilirlik performanslarını, GRI ve UN Küresel Compact’in getirdiği milletlerarası standartlara uygun olarak, 100 üzerinden puanlanıyor. Ecovadis’in memleketler arası uzmanları, Etraf, İşgücü & İnsan Hakları, Etik ve Sürdürülebilir Tedarik alanlarındaki 4 ana temayı, bütünsel sürdürülebilirlik kriterleri açısından ve dal, pozisyon, boyut kapsamı, teknoloji dayanaklı çıktı, şeffaflık ve ulaşılabilirlik boyutlarıyla inceliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34