İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Biden, acil durum fon talebini artırdı

ABD Lideri Joe Biden idaresi, son haftalarda ABD’nin büyük bir kısmını etkileyen bir dizi doğal afetin akabinde yardımların ödenmesi için Kongre’den ek fon talebine 4 milyar dolar daha ekledi. Böylece fon talebi 12 milyar dolardan 16 milyar…

Biden, acil durum fon talebini artırdı
01 Eylül 2023 - 22:12

ABD Lideri Joe Biden, Idalia Kasırgası ve Maui’deki son yangınların akabinde Kongre’den ek 4 milyar dolarlık afet yardımı talep etti. Bu da Beyaz Saray’ın yalnızca haftalar evvel talep ettiği kapsamlı acil durum paketinin maliyetini değerli ölçüde artırdı.

Yönetim ve Bütçe Ofisi yaptığı açıklamada, “Yönetim şu anda Maui, Louisiana ve ülke çapındaki yangınlar, Vermont’taki büyük sel ve Florida ile Güneydoğu’yu vuran büyük kasırga da dâhil olmak üzere ülke çapındaki acil durum faaliyetlerinin yoğunluğu göz önüne alındığında toplam 16 milyar dolar istiyor.” tabirlerini kullandı.

İdarenin birinci talebinin 12 milyar dolardan 16 milyar dolara çıkarılması, son doğal afetlerin ciddiyetini gösteriyor. Federal Acil Durum İdare Ajansı Lideri, Salı günü husus hakkında yaptığı açıklamada, 12 milyar dolarlık birinci varsayımın felaketlerle gayrette hala kâfi olacağına inandığını söyledi.

Ancak teklifin Amerikan Kongre Binası olan Capitol Hill’de kuvvetli bir süreçle karşı karşıya kalması bekleniyor. Çünkü, Temsilciler Meclisi’ndeki birtakım katı Cumhuriyetçiler teklif edilen bu ölçünün öbür harcamalar için kullanmayı umuyor.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34