İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Beylikdüzü’nde umudun tohumlarını atmaya devam edeceğiz

10. Barış ve Sevgi Buluşmaları Beylikdüzü’nde tüm coşkusuyla devam ediyor. Şenlik kapsamında düzenlenen konserlerde en sevilen müziklerini Beylikdüzü için seslendiren ünlü sanatçı Edip Akbayram ve Ali Altay,  Cumhuriyet Aktiflik Alanı’nda müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı.

Beylikdüzü’nde umudun tohumlarını atmaya devam edeceğiz
03 Eylül 2023 - 1:24


10. Barış ve Sevgi Buluşmaları Beylikdüzü’nde tüm coşkusuyla devam ediyor. Şenlik kapsamında düzenlenen konserlerde en sevilen müziklerini Beylikdüzü için seslendiren ünlü sanatçı Edip Akbayram ve Ali Altay,  Cumhuriyet Aktiflik Alanı’nda müzikseverlere unutulmaz bir gece yaşattı. 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde gerçekleşen gecede bir de sürpriz yaşandı. Beylikdüzü Çoksesli Çocuk Korosu üyelerinden oluşan “Yeryüzü Çocukları”nın Hatay-Defne’deki yaşıtlarıyla birlikte hazırladıkları klip, izleyicilerden büyük alkış aldı. 6 Şubat zelzelelerinin akabinde Beylikdüzü olarak Hatay’da tek yürek olduklarını belirten Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık, “Beylikdüzü’nde de umudun tohumlarını atmaya devam ederek, dayanışmanın da tohumlarını ekeceğiz” dedi. 

Her yıl olduğu üzere bu yıl da 30 Ağustos Zafer Bayramı coşkusuyla başlayan Beylikdüzü 10. Barış ve Sevgi Buluşmaları’nın üçüncü günü yeniden dopdolu geçti. Cumhuriyet Aktiflik Alanı’nda gerçekleşen etkinlikler Sahaf Söyleşileri ile başladı. Ümit Nar moderatörlüğünde düzenlenen söyleşiye konuk olan Nihan Abir ‘Siniden Masaya Türk Romanında Sofra’ üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdi. Pelin Batu moderatörlüğündeki Çardak Altı Sohbetleri’nin konuğu ise usta oyuncu ve direktör Tamer Levent oldu. ‘Cumhuriyetin 100. Yılı Sanat’ konusunun konuşulduğu söyleşide sanat ve sanatın toplumdaki yeri değerlendirildi. 

 

 “Cumhuriyetin 100. Yılı Sanat”  konuşuldu

Toplumun ayrışmamasını, toplumun bütün katmanlarının aşikâr bahtlara ve gelişme imkanlarına sahip olması gerektiğini vurgulayan Tamer Levent, “Bu kapsamda Beylikdüzü Belediyesi’nin 10 yıldır bu aktiflikleri gerçekleştiriyor olması son derece değerli bir çalışma. Zira bu çeşit faaliyetler dünyada beş yıl sonunda kurumsallaşıyor. Emeği geçenleri tebrik ediyorum. Bugün burada sanat ne içindir ve sanatın ne olduğunu irdelemiş olduk” formunda konuştu. 

 

Beylikdüzü’nde unutulmaz gece 

Çardak Altı’nda gerçekleşen söyleşinin akabinde, konser alanını dolduran kalabalık birinci olarak ünlü sanatçı Ali Altay’ın müzikleri eşliğinde doyasıya eğlendi. Alanı dolduran binlerce müziksever, gece boyunca seslendirilen müziklere büyük bir coşkuyla eşlik etti. Lider Çalık, eşi Zehra Çalık ile birlikte dinleyenlere unutulmaz bir gece yaşatan Ali Altay’a çiçek ve plaket takdimini gerçekleştirerek, “Beylikdüzü’nün evladı, Beylikdüzü’nün gücüyle bugün muazzam bir performans sergiledi. Beylikdüzü’nde yaşayan 413 bin insan ismine sizi yürekten kutluyorum. Sizi burada ağırlamak büyük bir onurdur” tabirlerini kullandı.  

 

Edip Akbayram “Yeryüzü Çocukları” ile sahnedeydi

Altay’ın akabinde ‘Bekle Bizi İstanbul’, ‘Aldırma Gönül’ üzere modüllerle müzikseverlerin gönlüne taht kuran Edip Akbayram, Cumhuriyet Aktiflik Alanı’nda yerini aldı. Özgün müziğin başarılı isimlerinden olan Akbayram, en sevilen müziklerini Barış ve Sevgi Buluşmaları kapsamında Beylikdüzü halkı için seslendirdi. 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde gerçekleşen gecede bir de sürpriz yaşandı. Beylikdüzü Çoksesli Çocuk Korosu üyelerinde oluşan “Yeryüzü Çocukları”nın Hatay-Defne’deki yaşıtlarıyla birlikte hazırladıkları klip, izleyicilerden büyük alkış aldı. Gecenin devamında usta sanatçı Edip Akbayram ile birebir sahneyi paylaşan Yeryüzü Çocukları 6 Şubat’ta yaşanan sarsıntılardan etkilenen tüm çocuklar için “Güzel Günler Göreceğiz” isimli şarkıyı seslendirdi. Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık ve eşi Zehra Çalık’ta sahnede yerini alarak müziğe eşlik etti.

 

“İyi ki Beylikdüzü’nün belediye başkanıyım” 

Beylikdüzü’nde umudun tohumlarını atmaya devam edip, dayanışmanın da tohumlarını ekeceklerini vurgulayan Beylikdüzü Belediye Lideri Mehmet Murat Çalık, “6 Şubatta Beylikdüzü olarak Hatay’da tek yürek olduk. Beylikdüzü milletiyle tek yürek dedik.  Aslında bu muvaffakiyet Beylikdüzü’nde yaşayan hoş beşerler sayesinde oldu. Öte yandan Marmara Zelzelesi de kapımızda, fakat biz Beylikdüzü’nü dirençli bir kent haline getirmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Bundan emin olabilirsiniz” dedi. Konuşmasının devamında 1 Eylül Dünya Barış Günü’nü de kutlayan Lider Çalık, “Bugün 1 Eylül Dünya Barış Günü ve Beylikdüzü’nde barışın ve sevginin hâkim olması için o hoş hislerinizi tüm cihana gönderin. Barış ve sevgi rüzgarı memleketin her noktasına hâkim olsun. Âlâ ki varsınız. Yeterli ki Beylikdüzü’nün belediye lideriyim sizlerle gurur duyuyorum” formunda konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34