İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

BEKO IFA’da Enerji ve Su Verimli Teknolojileri ile öne çıkıyor

Avrupa’nın önder mesken teknolojileri markası Beko, Berlin’de düzenlenen dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı IFA’da güç ve su tasarrufunu destekleyen teknolojileri ile dikkat çekiyor.

BEKO IFA’da Enerji ve Su Verimli Teknolojileri ile öne çıkıyor
02 Eylül 2023 - 4:12


Avrupa’nın başkan konut teknolojileri markası Beko, Berlin’de düzenlenen dünyanın en büyük tüketici elektroniği fuarı IFA’da güç ve su tasarrufunu destekleyen teknolojileri ile dikkat çekiyor. Sağlıklı hayat, kalite, sürdürülebilirlik ve akıllı konut aletleri odağında öne çıkan yenilikçi eserlerini sergileyen Beko, güç verimliliğinde öncü teknolojisi Energyspin’i bu yıl birinci sefer IFA’da tanıttı. 

Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer “Türkiye’de konutlarda elektrik gücü tüketiminin yaklaşık %50’si beyaz eşyaların tüketiminden geliyor. İngiltere’de ise hanelerde kullanılan elektriğin %31’i beyaz eşyalardan geliyor. Güç fiyatlarındaki artışla birlikte güç verimliliği çok daha kritik hale geldi. Bu yıl IFA’da birinci sefer tanıttığımız Beko’nun Energyspin teknolojisinde en sık kullanılan çamaşır yıkama programları yine tasarlayarak bu programların güç tüketimini %35’e varan oranda azalttık. Bu teknoloji ile Beko, tüketicilerin yıkama kalitesinden ödün vermeden tasarruf etmesini sağlıyor” dedi.

Avrupa’nın başkan konut teknolojileri markası Beko, Almanya’nın Berlin kentinde düzenlenen tüketici elektroniği fuarı IFA’da bu yıl sağlıklı hayat, kalite ve sürdürülebilirliği odak noktasına alan en yeni teknolojilerini sergiliyor. Gezegenin geleceği için sürdürülebilir teknolojilere yatırım yapan Beko’nun güç ve su verimli eserleri dikkat çekiyor. 

Energyspin Çamaşır Makineleri ile Yüzde 35’e Varan Güç Tasarrufu 

Beko’nun güç verimli teknolojileri ortasında en öne çıkanlarından biri birinci defa IFA’da tanıttığı Energyspin çamaşır makineleri. Bu teknoloji, çamaşır makinelerinin en sık kullanılan yıkama programlarında güç tüketimini azaltma imkânı sunuyor. Energyspin, klâsik yıkama metotlarının ötesine geçerek özel ve patentli tambur hareketleriyle deterjanların suda daha erken ve tesirli biçimde çözülmesini sağlıyor. Enerji tüketimini yüzde 35’ye varan oranda azaltan Energyspin teknolojisi, tüketicilerin yıkama kalitesinden ödün vermeden tasarruf etmesini sağlarken birebir vakitte sürdürülebilir yaşama katkı sağlayan bir tecrübe sunuyor. Beko önümüzdeki devirde geliştirilen bu teknolojiyi yeni üretilen Beko çamaşır makinelerinin yüzde 90’ına entegre etmeyi hedefliyor.

IFA 2023 fuarında konuşan Arçelik Türkiye Genel Müdürü Can Dinçer, şunları söyledi: “Türkiye’de konutlarda elektrik gücü tüketiminin yaklaşık %50’si beyaz eşyaların tüketiminden geliyor. İngiltere’de ise hanelerde kullanılan elektriğin %31’i beyaz eşyalardan geliyor. Güç fiyatlarındaki artışla birlikte güç verimliliği çok daha kritik hale geldi. Beko çamaşır makinelerimizdeki her bir güç sınıfı artışında %13-%14 daha az güç tüketimi elde ediyoruz. Buzdolaplarında ise bu oran %20 civarında. Bu kapsamda IFA’da birinci defa tanıttığımız Beko’nun inovatif teknolojisi Energyspin’de en sık kullanılan çamaşır yıkama programlarını tekrar tasarlayarak bu programların güç tüketimini %35’e varan oranda azalttık böylelikle yıkama kalitesinden ödün vermeden tüketicilerimizin karbon ayak izlerini azaltmalarına yardımcı oluyor, elektrik faturalarında da tasarruf sağlıyoruz.”

 

Geniş Hacimli Güç Verimli Buzdolabı

Beko bu ay lansmanını gerçekleştireceği 83 cm dondurucu altta buzdolabı ile geniş hacimdeki muvaffakiyetini bir üst düzeye çıkararak 600+ litre üst hacim sınıfında birinci A güç düzeyli eseri pazara sunacak. Bu hacimde A güç sınıfındaki birinci buzdolabı olacak eser 2024 yılında satışa çıkacak. Bu eserde Aeroflow, Harvestfresh ve Everfresh üzere geliştirilen özgün teknolojiler yer alıyor.

 

Arçelik Akıllı Mesken Teknolojileri Platformu HomeWhiz

Yenilenebilir güç üretimi ve akıllı güç idaresi Beko’nun akıllı mesken teknolojilerinde de en kıymetli öncelikleri ortasında yer alıyor Akıllı konut uygulaması HomeWhiz, aygıtlara zahmetsizce bağlanarak güç ve su kullanımının takibini sağlarken tüketici alışkanlıklarına nazaran akıllı tasarruf ipuçları sunuyor. Birebir vakitte Homewhiz üzerinden sunulan oyunlaştırma senaryoları ile kullanıcılar sürdürülebilir bir ömür şekline teşvik ediliyor. 

HomeWhiz platformu, temizleme, soğutma ve pişirme tecrübelerini şahsileştirmek için yapay zekâ algoritmaları kullanıyor. Uygulama üzerinden verilen geri bildirimler paklık için programları özelleştirmeye yardımcı olurken, soğutma için tüketici alışkanlıkları ve ortam şartlarına bağlı olarak güç kullanımını optimize etmek üzere akıllı algoritmalar geliştiriyor. Ayrıyeten HomeWhiz, akıllı fırınları uzaktan izleme, besin tanıma ve pişirme teklifleriyle hayatı kolaylaştırıyor.

Gezegenin sürdürülebilirliği için eserlerin kullanım ömrünü uzatmak ve kalitesini geliştirmek Beko’nun öncelikleri ortasında yer alıyor.  

Dayanıklılığı ve Hayat Kalitesini Artıran Teknolojiler

Beko buzdolapları standart kapı açma kapama testine ek olarak 100.000 açma ve kapamaya kadar özel olarak tasarlanmış kapı dayanıklılık testlerine tabi tutuluyor. Buzdolaplarında inverter kompresör içeren eserler Almanya merkezli VDE onaylı 25 yıllık kompresör ömrü dayanıklılık sertifikası ile pazara sunuluyor. 

 

Yiyeceklerin Tazeliğini Koruyan Aeroflow Teknolojisi
 

 Beko’nun yeni jenerasyon no-frost teknolojisi Aeroflow, buzdolabındaki yiyeceklerin besin kıymetini, dokusunu ve tartısını koruyarak her rafa eşit sıcaklık dağılımı sağlıyor ve sıcaklık dalgalanmalarını en aza indiriyor. Bu özelliğiyle yiyecekler %30 daha uzun müddet tazeliğini korurken, zerzevat ve meyveler %20 daha az yük kaybına uğruyor. 

Beko markası hem gezegenin sıhhati hem de bireylerin sağlıklı hayatına katkı sağlamayı amaçlıyor. 

 

Sağlıklı Ömrü Destekleyen Teknolojiler

Marka, sağlıklı ömrü desteklemek için geliştirdiği yenilikçi teknolojileri de tüketicileri ile buluşturuyor. Bu yıl, bu kategoride sergilediği Beko Airfry teknolojisi sağlıklı ve pratik yemekler pişirmek üzere çok tercih edilen Airfry pişirme sistemini ankastre fırınlarda sunuyor. Özel pişirme aksesuarı ve yeni hava dağıtım sistemiyle, Beko Airfry işlevi, az yağlı, sağlıklı ve pratik yemekler hazırlanmasını sağlıyor. Bu sayede Airfry teknolojisi daha geniş bir kapasiteyle kullanılabiliyor.

 Kahve Uzmanı Beko Caffeexperto 

Küçük mesken aletleri pazarının da kıymetli oyuncularından olan Beko’nun 10 kahve programına sahip yeni kahve serisi eksiksiz bir kahve tecrübesi sunmak üzere tasarlandı. Akıllı kullanıcı orta yüzü ve renkli dokunmatik ekranı ile 2 kahve çıkışına sahip Caffeexperto tam otomatik bir espresso makinesi. 250 g kapasiteli çekirdek haznesi, paslanmaz çelik öğütücü ve 19 bar basınç, rastgele bir gayret harcamadan her vakit taze kahve yapmanızı sağlıyor. Hafıza işlevi sayesinde, en sevdiğiniz içeceğin su düzeyi bir sonraki sefer için kaydediliyor. Otomatik kireç çözme, durulama ve temizleme programı hem makinenin kendisinin hem de süt kabının basitçe temizlenmesine yardımcı olarak hijyen sağlıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34