İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Başkan Anne’den Çocuklara Eğitim Desteği

Hayat pahalılığı velilerin belini bükerken, Balçova’da her yıl olduğu üzere bu yıl da geçim zorluğu çeken ailelere eğitim dayanağı veriliyor

Başkan Anne’den Çocuklara Eğitim Desteği
18 Eylül 2023 - 9:48


Hayat pahalılığı velilerin belini bükerken, Balçova’da her yıl olduğu üzere bu yıl da geçim zorluğu çeken ailelere eğitim dayanağı veriliyor.

 Eğitimde Adalet amacıyla, eğitim kurumlarına takviyesiyle toplumun tüm bölümlerinin takdirini toplayan Balçova Belediyesi, bu yılda eğitim takviyelerine devam ediyor.

Artan hayat pahalılığı her istikametten olduğu üzere eğitim masraflarında da vatandaşların belini büküyor. Her çocuğun eşit eğitim hakkına sahip olması için çalışmalarını sürdüren Balçova Belediyesi de vatandaşların artan eğitim masrafları karşısında zorlanmamaları için geçim sorunu çeken ailelere takviye vermeye devam ediyor. Maddi durumu güzel olmayan ailelerin çocuklarının kıyafet ve kırtasiye gereksinimleri Balçova Belediyesi tarafından karşılanıyor. Bu dayanağın en kıymetli özelliği ise çocukların verilen yardımdan haberlerinin olmaması.

 

Sistemin nasıl işlediği hakkında bilgi veren Balçova Belediye Lideri Fatma Çalkaya “Ne yazık ki şu anda ülkemizde adaletsiz bir eğitim sistemi var. Bunun üzerine bir de hayat pahalılığı vatandaşımızı çaresiz bırakıyor. Biz her yıl yaklaşık 1500 çocuğumuzun okul kıyafetlerini ve kırtasiye muhtaçlıklarını biz karşılıyoruz. Bizim uyguladığımız sistem de çocuklar ailelerinin bu yardımı aldığını bilmiyor. Olağan bir mağazadan gidip alışverişini yapıyor. Eser çeşitliliğini de sağlayarak tek tip bir imajın oluşmamasını sağlıyoruz. Bu mevzuda Meclis Üyelerimizin de takviyesi ile Balçova Belediyesi olarak ailelerimizin yanında oluyoruz” diye konuştu. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Dünya
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34