İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Başkan Altay: “Güle Oynaya Camiye Gel Projemiz Bu Yıl Da Başarıyla Tamamlandı”

Konya Büyükşehir Belediyesi’nin “Güle Oynaya Mescide Gel” projesi kapsamında 3 Temmuz-21 Ağustos tarihleri ortasında müracaat yaptığı mescitte en az 40 gün sabah namazına gelen 8-9 yaşındaki çocuklar bisikletlerini teslim aldı.

Başkan Altay: “Güle Oynaya Camiye Gel Projemiz Bu Yıl Da Başarıyla Tamamlandı”
03 Eylül 2023 - 10:12


Konya Büyükşehir Belediyesi’nin “Güle Oynaya Mescide Gel” projesi kapsamında 3 Temmuz-21 Ağustos tarihleri ortasında müracaat yaptığı mescitte en az 40 gün sabah namazına gelen 8-9 yaşındaki çocuklar bisikletlerini teslim aldı. Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, projenin bu yılda muvaffakiyetle tamamlandığını belirterek, projeye katılan tüm çocuklara, ailelerine ve din görevlilerine teşekkür etti.

Konya Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen “Güle Oynaya Mescide Gel Projesi”nde 31 ilçede bisiklet almaya hak eden çocuklara bisikletleri dağıtıldı.

Konya Büyükşehir Belediye Lideri Uğur İbrahim Altay, Konya Büyükşehir Belediyesi’nin Türkiye’nin en değerli gençlik projelerinden birisi olan “Güle Oynaya Mescide Gel Projesi”nin her yıl olduğu üzere bu yıl da Konyalılardan büyük teveccüh gördüğü söz etti.

Proje ile hedeflerinin mescitlerin çocuk sesleriyle şenlenmesi ve çocuklar da namaz şuurunun oluşturulması olduğunu kaydeden Lider Altay, “Projemiz bu yıl da muvaffakiyetle tamamlandı hamdolsun. 31 ilçemizde bisiklet dağıtım süreçleri sona erdi. Müracaat yaptığı mescitte en az 40 gün boyunca sabah namazına gelerek bisiklet almaya hak kazanan 8 ve 9 yaşındaki yaklaşık 25 bin yavrumuza bisikletlerini teslim ettik. Projeyi hayata geçirdiğimiz 2018 yılından bugüne kadar da 95 bin bisikleti çocuklarımızla buluşturmuş olduk” diye konuştu.

Projeye ilgi gösteren ailelere, din görevlilerine ve bilhassa mescitleri neşelendiren çocuklara teşekkür eden Lider Altay, “Dağıtım yerlerine gelemeyen yavrularımız da kaygı etmesin. Onlar için de toplu dağıtım yerleri ayrıyeten SMS yoluyla kendilerine bildirilecek. Projemizin her yıl büyüyerek devam ediyor olması bizi ziyadesiyle keyifli ediyor. Çocuklarımızı en hoş halde yarınlara hazırlamak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz” kelamlarıyla konuşmasını tamamladı.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34