İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Başkan Abdullah Özyiğit, “İkinci BETEM’i 11 Eylül’de hizmete açıyoruz”

Mersin Yenişehir Belediye Meclisi Eylül Ayı Olağan Toplantısının Birleşimi, Yenişehir Belediye Lideri Abdullah Özyiğit başkanlığında yapıldı.

Başkan Abdullah Özyiğit, “İkinci BETEM’i 11 Eylül’de hizmete açıyoruz”
06 Eylül 2023 - 6:00


Mersin Yenişehir Belediye Meclisi Eylül Ayı Olağan Toplantısının Birleşimi, Yenişehir Belediye Lideri Abdullah Özyiğit başkanlığında yapıldı. Mecliste konuşan Lider Abdullah Özyiğit, Menteş Mahallesi’nde 3-6 yaş ortasındaki çocukların gelişimi için inşa ettikleri ikinci Maharet Temelli Eğitim Merkezi(BETEM)’ni 11 Eylül’de hizmete açacaklarını söyledi. 

Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılan Mersin Yenişehir Belediye Meclisi Eylül Ayı Olağan Toplantısında gündem hususları görüşülerek karara bağlandı.Toplantının açılışında konuşan Lider Abdullah Özyiğit, Mehmet Sadık Gürsoy Marifet Temelli Eğitim Merkezi’nin 11 Eylül’de açılacağını tabir ederek, kısa müddet içerisinde taziye meskeni, rehabilitasyon merkezi ve bir kültür alanının da temelini atacaklarını söyledi. 

Çocukları BETEM’de eğitim gören ailelerin Yenişehir Belediyesi olarak kendilerinden ilkokul yapmalarını da istediklerini kaydeden Özyiğit, ilkokul yapmak için çalışmalarına başladıklarını da ekledi.  Lider Abdullah Özyiğit, şu tabirleri kullandı: “Mehmet Sadık Gürsoy Marifet Temelli Eğitim Merkezi(BETEM) bizim Yenişehir Modeli dediğimiz Erken Çocukluk Gelişimi Projemizin bileşenlerinden biri. Projemiz 7 halkadan oluşuyor, çocuğumuzu daha sıfır yaşından ele alıp yetiştiriyor ve gelişimlerini sağlayarak, aileleri yönlendiriyoruz. Fırsat eşitsizliğini ortadan kaldırabilecek biçimde uyguladığımız bir projemiz. Birincisini Fuat Morel Mahallemizde açtığımız Ömer Faruk İlbilgen Maharet Temelli Eğitim Merkezi(BETEM)’nden sonra Menteş Mahallemizde kurduğumuz ikinci BETEM’de de her çocuğumuzun beceresini tespit edip onun yönlenebileceği alanları belirleyerek gelişimini sağlayacağız.  Geçen hafta KRT televizyonunda bir canlı yayına katıldık. Orada çocuğu BETEM’de eğitim alan bir anne de yayına konuk oldu. Çok hoş şeyler söyledi. Ve bizden bir ilkokul istedi. Daha evvel de bu tarafta talepler gelmişti.Ben de kendisine Yenişehir,  Mersin’in ve tahminen Türkiye’nin ilçe olarak en çok okulun olduğu yer. Bu kadar çok okul varken neden bizden okul yapmamızı istiyorsunuz diye sordum.  Aldığı eğitimin niteliğini överek o kaliteyi kaybetmeyi istemediklerini ve bizim eğitim anlayışımızın devam etmesin istediklerini söyledi. İkinci BETEM, 11 Eylül’de okullarla birlikte hizmete girecek. İnşaatı üstlenen iş insanı Alper Gürsoy’a ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Tekrar Menteş Mahallemizde taziye meskeni ve kütüphaneden oluşan bir kültür kompleksi inşa etmiştik, onun da imalini tamamlayarak, taziye konutunu hizmete açmıştık. Artık kısa mühlet içerisinde bir taziye meskeni, kültür alanı ve rehabilitasyon merkezinin de temellerini atacağız.”

22,23 ve 24 Eylül tarihlerinde yapılacak olan 21. Mersin Milletlerarası Müzik Şenliği için 200 bin TL maddi takviye sağlanması ile ilgili gündem hususu Yenişehir Belediye Meclisinde görüşülerek kurullara havale edildi. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34