İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Balkan coşkusu Açık Hava Tiyatrosu’na sığmadı

Osmangazi Belediyesi’nin Namık Kemal Halkoyunları Gençlik ve Spor Kulübü Derneğiyle birlikte düzenlediği Memleketler arası Balkan Şenliği binlerce Bursalıya unutulmaz bir gece yaşattı. 

Balkan coşkusu Açık Hava Tiyatrosu’na sığmadı
02 Eylül 2023 - 4:48


Osmangazi Belediyesi’nin Namık Kemal Halkoyunları Gençlik ve Spor Kulübü Derneğiyle birlikte düzenlediği Milletlerarası Balkan Şenliği binlerce Bursalıya unutulmaz bir gece yaşattı. 

Bu yıl 17’incisi Osmangazi Belediyesi’nin dayanaklarıyla Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu’nda fiyatsız formda düzenlenen şenlikte, Kosova Ansambli Zerii Kosoves Fushe Kosove, Sırbistan SHKA Jehona Terrnovc, Kuzey Makedonya Kumanova AKV Bajram Shabani, Tuz Montenegro SHKA Koha Nga Dinosha Halk Dansları toplulukları şov sunarken, Bursalı sanatçı Rumeli Semih ise verdiği konserle büyük bir coşku yaşattı. Kültürpark Açık Hava Tiyatrosu’nu dolduran Bursalılar düzenlenen aktiflikte unutulmaz bir gece yaşadı. Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar da, büyük bir coşkunun yaşandığını gecede sahneye çıkarak sanatkarların oyunlarına eşlik etti.

Düzenlenen şenliğe Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç, Bursa Büyükşehir Belediye Lider Vekili Ali Mersin, evvelki devir Bursa Büyükşehir Belediye Lideri Recep Altepe, Namık Kemal Halkoyunları Gençlik ve Spor Kulübü Derneği Lideri Celal Yalçın ve Bursalı vatandaşlar katıldı. Halk dansları gösterisini ve konseri büyük bir keyifle izleyen vatandalar, başta Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar olmak üzere gecenin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. 

Bu yıl 17’incisi düzenlenen Milletlerarası Balkan Festivali’nde bir ortaya geldiklerini söz eden Osmangazi Belediye Lideri Mustafa Dündar, “Bu şenliği 17 yıldır sürdürebilmek büyük bir muvaffakiyet. Bu kadar uzun müddettir böylesine hoş şenliği düzenleyen lider ve grubuna teşekkür ediyorum. Şenlik coşkusu Kemerçeşme ve 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenecek konserlerle devam edecek. Bu coşkuyu yaşayacağız ki, bir olalım, iri olalım, canlı olalım. Sanatkarımız Rumeli Semih ve halk dansları topluluklarına Bu geceye renk kattıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

AK Parti Bursa Milletvekili Ahmet Kılıç da yaptığı konuşmada, “Bu hoş ve manalı gecede emekleri olan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34