İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Back To The 80’s Pop Art Resim Sergisi

Y. İç Mimar Ömer Atakan’ın 2. şahsî standı “Back To the 80’s Audiovisual Pop Arka Exhibition” 23 Eylül Cumartesi günü Kalebodur’un destekçisi olduğu Beyoğlu Asmalı Mescit Mahallesi’ndeki Goba Sanat Galerisi’nde açılışını yapacak

Back To The 80’s Pop Art Resim Sergisi
18 Eylül 2023 - 22:24


Y. İç Mimar Ömer Atakan’ın 2. şahsî standı “Back To the 80’s Audiovisual Pop Arka Exhibition” 23 Eylül Cumartesi günü Kalebodur’un destekçisi olduğu Beyoğlu Asmalı Mescit Mahallesi’ndeki Goba Sanat Galerisi’nde açılışını yapacak. Ekim ayı sonuna kadar sanatseverlerin gezebileceği stant, 80’li yılların sinema, müzik ve spor alanındaki tanınan kültürüne görsel ve işitsel bir seyahat yapmamızı sağlıyor. 

Sanatçının 70×50 cm. 200 gr. Schoeller kağıt üzerine kurşun kalem, çini mürekkebi, marker, pastel ve akrilik kullanarak ortaya çıkarttığı, grafik anlatım, çizgi roman ve tanınan kültürün sanatsal buluşması olarak tanımlanabilecek bu eserler, hem 1950’lerin sonlarında ortaya çıkan Pop Arka sanat akımına hem de 90’lı yıllar öncesi bilgisayar kullanılmadığı vakitlerde illüstrasyon sanatı ile yapılan sinema afişlerine de bir gönderme aslında. 

Faber-Castell’in katkılarıyla gerçekleşecek olan stantta, Star Wars, Top Gun, Rocky, Back To The Future üzere 80’li yılların ikonik sinemaları ve Depeche Mode, Duran Duran, Wham!, Pet Shop Boys üzere tekrar o yıllara damga vuran müzik kümelerinin sanatkarın yarattığı kompozisyonlar içinde yer aldığı yapıtları izleyenler de görsel ve işitsel manada 80’li yıllarda bir vakit seyahatine çıkacaklar.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Dünya
   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34