İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Asya borsalarında Çin verisinden sonra karışık seyir

Asya piyasalarında, Çin’in fabrika faaliyetlerinin arka arda beşinci ayda da daralmasıyla karışık seyir

Asya borsalarında Çin verisinden sonra karışık seyir
31 Ağustos 2023 - 4:36

Asya-Pasifik piyasaları, Çin’in fabrika faaliyetinin ağustos ayında arka arda beşinci ayda da daralmasıyla karışık bir seyir izledi.

Resmi imalat sanayi satın alma müdürleri endeksi 49,7 olarak geldi; bu, ekonomistlerin beklediği 49,4 ve Temmuz ayındaki 49,3 sayısına kıyasla daha yumuşak bir daralma oranını temsil ediyor.

Hong Kong’un Hang Seng endeksi yüzde 0,23 kayıpla evvelki kazanımlarını geri aldı. Anakara Çin payları negatif bölgedeydi; CSI 300 endeksi yaklaşık yüzde 0,6 kayıp yaşadı.

Japonya’nın Nikkei 225 endeksi yüzde 0,6, Topix ise yüzde 0,68 yükseldi. Ülkenin Temmuz ayında perakende satışları, ekonomistlerin beklediği yüzde 5,4’lük artışa kıyasla yıllık yüzde 6,8 artışla beklenenden fazla arttı.

Ancak Güney Kore’de Kospi endeksi, sanayi üretiminin Temmuz ayında yıllık bazda yüzde 8 düşerek arka arda 10’uncu daralmasını kaydetmesiyle yüzde 0,42 düştü. Kosdaq marjinal olarak daha yüksekti.

Avustralya S&P/ASX 200 endeksi bu hafta üst üste üç gün boyunca yükseliş kaydettikten sonra yatay çizginin altında kaldı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

    hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34