İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Apple iPhone 15 serisini 12 Eylül’de tanıtacak

Apple yılın en değerli lansman aktifliğini Salı günü Cupertino, California’daki genel merkezinde gerçekleştiriyor ve burada iPhone 15 de dahil olmak üzere yeni donanımları tanıtması bekleniyor.

Apple iPhone 15 serisini 12 Eylül’de tanıtacak
10 Eylül 2023 - 0:36

Apple, eserlerin lansmanı için şirket yöneticilerinin yer aldığı evvelce kaydedilmiş bir görüntü sunacak ve bu görüntü YouTube ve Apple’ın web sitesinde yayınlanacak. Geçen yılki aktiflik yaklaşık bir buçuk saat sürdü. Apple, 2020’den bu yana eser vitrinlerinde evvelce kaydedilmiş görüntüler kullanıyor.

Apple’ın lansmanları şirket için kıymetli, eserler için heyecan yaratıyor ve yılın en büyük satış devri olan Aralık çeyreğine hakikat bir pazarlama fırtınasına taban hazırlıyor. Apple’ın geçen yılki lansmanından bu yana 31 milyon kişi YouTube görüntüsünü izledi; bu da müşterilerin hâlâ direkt şirketten bilgi almayı sevdiğini ortaya koyuyor.

Teknoloji devi bu yıl yeni iPhone’ların, satışlardaki düşüşü önleyeceğini, Huawei’nin yenilenen rekabetini savuşturacağını ve Android telefon sahiplerini geçiş yapmaya ikna edeceğini umuyor.

Apple ayrıyeten, 2024’te planlanan lansman öncesinde yeni VR kulaklığı Vision Pro’yu da Haziran ayında duyurdu. Şirket, geliştiricilerin ilgisini çekme uğraşlarına ait bir güncelleme sunabilir fakat bu eserle ilgili daha fazla detay muhtemelen gelecek yıla kadar yayınlanmayacak.

iPhone 15: USB-C ve titanium

Apple’ın 2020’den bu yana uyguladığı modeli sürdürerek dört yeni iPhone modeli piyasaya sürmesi bekleniyor. Apple’ın, biri 6,1 inç ekranlı ve oburu 6,7 inç ekranlı olmak üzere iki boyutta orta sınıf iPhone’un yanı sıra titanyum kasalı ve daha düzgün kameralı iki boyutlu üst seviye “Pro” telefonları piyasaya sürmesi bekleniyor.

Bu yılki en büyük değişikliğin, Apple’ın 2012’de “gelecek on yıl için” iPhone şarj aygıtı olarak piyasaya sürülen tescilli Lightning ilişki noktasının yerini alacak USB-C şarj temas noktası olması bekleniyor.

Apple Watch

Geçtiğimiz yıl Apple, Eylül ayında Apple Watch Series 8’i ve Ultra isminde yeni bir üst seviye titanyum modelini piyasaya sürdü.

Her ne kadar Apple’ın saatleri ekseriyetle yıldan yıla iPhone’lar kadar büyük değişiklikler yaşamasa da, her ikisinin de bu yıl güncelleme alması olası. Apple’ın ana akım saatleri 2018’den beri birebir boyut ve biçime sahip.

Analistlere nazaran şirketin yeni saatlerin içindeki çipi yükseltmesinin yanı sıra sıhhat sensörlerini de güncellemesi bekleniyor. Lakin Apple, önümüzdeki yıl aygıtın 10. yıl dönümüne daha büyük değişiklikler kaydedebilir.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34