İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Antalya Büyükşehir ekipleri yangın sonrası da sahada

Alanya ilçesi Uzunöz Mahallesi Dim Barajı yakınındaki ormanlık alanda çıkan yangın denetim altına alınırken, soğutma çalışmaları sürüyor.

Antalya Büyükşehir ekipleri yangın sonrası da sahada
19 Eylül 2023 - 3:24


Alanya ilçesi Uzunöz Mahallesi Dim Barajı yakınındaki ormanlık alanda çıkan yangın denetim altına alınırken, soğutma çalışmaları sürüyor. Yangın çıktığı birinci andan itibaren bölgede vazife yapan Antalya Büyükşehir Belediyesi grupları soğutma çalışmalarına da dayanak veriyor. 

30 araç ve 70 işçi ile Alanya yangınını söndürme çalışmalarına katılan Antalya Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi, Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve ASAT Genel Müdürlüğü grupları söndürme çalışmalarının akabinde bölgede soğutma çalışmalarına da katılıyor. Yangının denetim altına alınmasının akabinde bölgedeki çalışmalarına devam eden Büyükşehir Belediyesi grupları işçi ve araç takviyesini sürdürüyor. 

 

YANAN MESKENDE İNCELEME

Öte yandan Antalya Büyükşehir Belediyesi Toplumsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı gruplar de alanda çalışmalarını sürdürüyor. Yangında meskeni yanan Baki Aydın isimli vatandaşa yardım elini uzatan takımlar, yanan konutta inceleme yaparak gereksinimleri belirledi. Toplumsal Hizmet uzmanlarının yangın bölgesindeki incelemeleri sürüyor.  

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34