İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Anadolu Vakfı, Burs Programı ile gençlere destek vermeye devam ediyor

Anadolu Vakfı’nın gençlere 40 yılı aşkın müddettir eğitim takviyesi verdiği burs programının yeni periyodu için müracaatlar başlıyor.

Anadolu Vakfı, Burs Programı ile gençlere destek vermeye devam ediyor
29 Ağustos 2023 - 0:36


Anadolu Vakfı’nın gençlere 40 yılı aşkın müddettir eğitim dayanağı verdiği burs programının yeni periyodu için müracaatlar başlıyor. Anadolu Vakfı 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Burs Programı kapsamında burs dayanağı almak isteyen üniversite öğrencileri, 1 – 30 Eylül 2023 tarihleri arasında anadoluvakfi.org.tr adresinden müracaatta bulunabilecek.

Kurulduğu 1979 yılından bu yana sürdürdüğü burs programı ile eğitime takviyesini aralıksız sürdüren Anadolu Vakfı’nın 2023-2024 Eğitim ve Öğretim Yılı Burs Programı’na müracaat süreci başlıyor. Bugüne kadar 30 binden fazla öğrenciye burs yoluyla eğitim dayanağında bulunan Anadolu Vakfı’nın karşılıksız eğitim takviyesinden yararlanmak isteyen üniversite öğrencileri, 1-30 Eylül 2023 tarihleri arasında anadoluvakfi.org.tr adresinden online olarak müracaatta bulunabilecek. 

 

“Gençlerin gelişimlerini destekleyerek hayata daha donanımlı başlamalarını sağlamayı amaçlıyoruz”

Anadolu Vakfı Burs Programı kapsamında gençlere sunulan takviyenin kapsamı maddi takviyenin ötesine geçiyor. Anadolu Vakfı Genel Müdürü Evrim Hizaler: “Anadolu’nun en büyük zenginliği çeşitlilikten kaynaklanıyor. Biz de Anadolu’nun Vakfı olarak, çeşitlilik ve kapsayıcılık prensiplerimizle, Türkiye’nin 81 vilayetinden, mühendislikten tıbba, temel bilimlerden görsel ve işitsel sanatlara kadar, çabucak her branşta uzmanlaşmak isteyen öğrencilere dayanak olmak için 45 yıldır çalışıyoruz. Ülkemizin çok çeşitli bölgelerinde fırsat eşitliğinden mahrum bir formda ve dezavantajlı şartlarda eğitim gören yetenekli gençlerimizin tek gereksiniminin maddi dayanak olmadığı şuuruyla hareket ediyoruz. Gençlerimize ‘Geleceğin için Buradayız’ diyor, onlara yönelik takviyemizi yalnızca maddi katkı sağlamaktan ibaret görmüyoruz. Burs sağlamanın yanı sıra Anadolu Vakfı Akademi ile hayata geçirdiğimiz eğitim ve gelişim programları ile bursiyerlerimizin şahsî gelişimlerine ve mesleklerine dayanak vermek üzere çok istikametli çalışmalar yürütüyoruz. Gençlerin hayata hazırlanmaları için gereksinim duydukları nitelikli bilgi, eğitim ve rehberlik takviyesini sağlıyoruz. Böylelikle, hayata hazırlandıkları ve takviyeye en çok ihtiyaç duydukları periyotta yanlışsız ve nitelikli rehberlik almalarını amaçlıyoruz. Bu doğrultuda sunduğumuz eğitimler, mentorluk ve koçluk programları, toplumsal etkinlikler ve staj fırsatları da bu yaklaşımımızı ortaya koyuyor.”  

 

“Geleceğimiz için eğitimi ve gençleri destekliyoruz.”

Anadolu Vakfı Akademi, gençlere yönelik özel olarak hazırlanan eğitim ve gelişim takviyeleri ile Anadolu Vakfı’nın eğitime takviyesini farklılaştıran en değerli programlardan birini oluşturuyor. Anadolu Vakfı bursiyerleri, bu varlıklı program içeriği sayesinde gelişimlerine değerli katkılar yapacak bilgi, marifet ve rehberlikten yararlanıyor. Evrim Hizaler konuyla ilgili şu bilgileri verdi: “Gençlerin şahsî gelişimlerine kıymetli katkılar sağlayacak eğitim programları ve seminerler ile gençlerimizin hayata çok daha donanımlı bir formda hazırlanmalarına yardımcı oluyoruz. Anadolu Vakfı olarak bursiyer gençlerimize tıpkı vakitte ‘mentorluk’ ve ‘koçluk’ dayanağı sunuyor, onları toplumsal aktivitelerle buluşturuyor, geleceklerini kurma yolunda adımlarını çok daha yüksek bir özgüven ve kararlılıkla atmalarına takviye olmayı amaçlıyoruz. Anadolu Kümesi bünyesindeki şirketlerin üst seviye yöneticileri ve mezun bursiyerlerimiz başta olmak üzere iş dünyasından yüzlerce seçkin başkan, gençler “yaşamlarına taraf verirlerken onlara dayanak oluyorlar.”

 

Anadolu Vakfı’nın gençlere dayanağı mezuniyet sonrasında da sürüyor

Evrim Hizaler, “Anadolu Vakfı olarak bursiyerlerimizi öğrencilikleri sırasında olduğu üzere mezuniyet sonrasında da desteklemeye devam ediyor, iş hayatındaki birinci adımlarını attıkları bu kritik devirde de onlara takviye veriyoruz. Anadolu Kümesi şirketlerindeki staj programlarına iştirak fırsatları, iş imkanları, mezuniyet sonrasına özel koçluk ve mentorluk takviyeleri ile çeşitli aktiflik ve gönüllülük programlarının da ortalarında olduğu çeşitli imkanlar sunuyoruz. Tüm bunlar, Anadolu Vakfı burs programını farklılaştıran ve gelişim programlarımızı destekleyen ögeler ortasında yer alıyor. Anadolu Vakfı olarak bugüne kadar olduğu üzere bundan sonra da toplumuzun ve gençlerimizin gelişimine çok istikametli katkılar sağlamaya, insanların hayat kalitesini artırmaya devam edeceğiz. Bu amaçlarımız doğrultusunda gençlerimizin hayata daha donanımlı başlamalarını sağlama gayesiyle yatırımlarımızı ve çalışmalarımızı kesintisiz olarak sürdüreceğiz.” dedi.

 

ANADOLU VAKFI HAKKINDA

Kamil Yazıcı ve İzzet Özilhan tarafından 1979 yılında, Anadolu topraklarından kazandıklarını yeniden bu toprakların insanları ile paylaşmak ve onlara daima daha güzelini sunabilmek dileği ile kurulan Anadolu Vakfı, 40 yılı aşkın müddettir toplumun sosyo-kültürel gelişimine katkı sağlamak için eğitim ve sıhhat alanlarında hizmet veriyor. 

Anadolu Vakfı, eğitimde fırsat eşitliği yaratmak üzere, Türkiye’de 30 binin üzerinde öğrenciye burs imkanı sağladı. Vakıf, tıpkı vakitte bursiyerlerinin ferdi gelişimlerini ve yetkinlik kazanımlarını destekleyecek çalışmalar yapıyor.

Anadolu Vakfı, Sıhhatte Toplumsal Sorumluluk Projesi ile de 60 bine yakın gereksinim sahibi hastaya 700 binden fazla bedelsiz sıhhat hizmeti sunuyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34