İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

“Aile Hekimleri Yalnız Değil”

Aile Doktorları Yalnız Değil. Aile Sıhhati Merkezlerinde fahiş kira artışları yaşandı. 

“Aile Hekimleri Yalnız Değil”
09 Eylül 2023 - 3:36

Aile Sıhhati Merkezlerinde fahiş kira artışları yaşandı.  Aile doktorlarının kira artışlarıyla ilgili yaşadığı problemler konuşulmak için İstanbul Tabip Odası’nda bir toplantı gerçekleştirildi.

Kira artırımlarını ödemek imkansız hale geldi

İstanbul Tabip Odası İdare Heyeti üyesi Dr. Saffet Ercan’ın ve TTB Aile Doktorları Kol Lideri Dr. Emrah Kırımlı’nın katıldığı toplantıda, yaşanan ekonomik krizin tartısını ve astronomik kira artırımlarını karşılamaktan uzak maaş artırım oranıyla Aile Sıhhati Merkezleri’nde hizmet vermenin giderek imkansız hale geldiği lisana getirildi. Kira artışı sebebiyle mülk sahibiyle önemli meseleler yaşayan ve başına da yansıyan bu sıkıntıyla ilgili Beylikdüzü 14 nolu aile sıhhati merkezinde çalışan aile tabipleriyle irtibata geçilerek sorunun tahlili için kendilerine her türlü kurumsal dayanağın verilmesi kararlaştırıldı. Mevzuyla ilgili ve başka meseleleri konuşmak için İstanbul Vilayet Sıhhat Müdürlüğü Halk Sıhhati Hizmetleri Başkanlığı ile bir görüşme yapılmasına karar verildi.

“Kızamık Aşısı Yapılmamış Çocuklar İçin Anket”

Toplantıda öte yandan, “1 Ekim’de İstanbul Tabip Odası’nda yapılacak olan Temsilciler Şurası Çalıştayı’na aile tabiplerini temsilen katılacak isimler belirlendi. İstanbul Tabip Odası öncülüğünde kurulan “İstanbul Sarsıntısına Yönelik Sıhhat Hizmetinin Yapılanması Çalışma Grubu’na aile tabiplerini temsilen bir aile tabibinin iştiraki için Aile Doktorları Komisyonu’na duyuru yapılması kararlaştırıldı. Kızamık aşısı yapılmamış çocukların ve aşı reddinde bulunan ailelerin sayısının tespiti için bir anket yapılması ve bu sayede alandaki durumun ortaya çıkarılması hedeflendi. (BSHA – Bilim ve Sıhhat Haber Ajansı)

Dünya
   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34