İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

Abidin dino parkı baştan sona yenilendi

Karabağlar Belediyesi, Selvili Mahallesi’nde bulunan Abidin Dino Parkı’nı baştan sona yenileyerek çağdaş bir görünüme kavuşturdu.

Abidin dino parkı baştan sona yenilendi
17 Eylül 2023 - 22:00


Karabağlar Belediyesi, Selvili Mahallesi’nde bulunan Abidin Dino Parkı’nı baştan sona yenileyerek çağdaş bir görünüme kavuşturdu. Fen İşleri Müdürlüğü’yle Park ve Bahçeler Müdürlüğü takımlarının çalışmalarıyla tamamlanan park, yeni yüzüyle vatandaşların kullanımına sunuldu. Yenileme çalışmaları kapsamında parkın büyük kısmı yeşil alan oldu. Spor ve çocuk oyun alanları, yürüyüş yolu ve dinlenme alanları kazandırıldı.

Karabağlar Belediye Lideri Muhittin Selvitopu, 58 mahallesi bulunan Karabağlar’daki parkları, belirlenen program doğrultusunda elden geçirdiklerini söyledi. Baştan sona yenilenen parkların vatandaşların beğenisini kazandığını belirten Lider Selvitopu, “Karabağlar 60-70 yıl evvel başlayan çarpık kentleşmeden en çok etkilenen ilçelerin başında geliyor. Vatandaşlarımızın soluk alıp dinlenebilecekleri, çocuklarımızın özgürce koşturabileceği bu tıp yeşil alanlara çok muhtaçlık olduğunun farkındayız. Bu nedenle bulabildiğimiz ve imar şartları uygun her boş alanı parka dönüştürüyoruz. Vakte yenik düşen parklarımızı da kendi takımlarımızla baştan sona yeniliyoruz” dedi.

Karabağlar Belediyesi’nin ilçedeki parkları baştan sona yenilemeye ve vatandaşların nefes alabilecekleri yeni alanlar yaratmaya devam edeceğini vurgulayan Lider Selvitopu, “500 bin insanımızın günlük ömrünü kolaylaştırmak, herkese eşit hizmet götürmek için çalışmayı sürdüreceğiz” diye konuştu.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Dünya
hassas kontrollü klima Tesettür giyim Deneme bonusu veren siteler asibet asibet giriş roofbet roofbet giriş ofansifbet ofansifbet giriş avvabet avvabet giriş
   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34