İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

9. Sürdürülebilir Gıda Zirvesi 17-18 Ekim’de Düzenleniyor

Türkiye Besin Sanayii Patronları Sendikası (TÜGİS) ve Sürdürülebilirlik Akademisi’nin düzenlediği ve besin bölümünün tüm paydaşlarını bir ortaya getirdikleri Sürdürülebilir Besin Zirvesi’nin 9.’su, bu sene 17-18 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek.

9. Sürdürülebilir Gıda Zirvesi 17-18 Ekim’de Düzenleniyor
02 Eylül 2023 - 3:48


Türkiye Besin Sanayii Patronları Sendikası (TÜGİS) ve Sürdürülebilirlik Akademisi’nin düzenlediği ve besin dalının tüm paydaşlarını bir ortaya getirdikleri Sürdürülebilir Besin Zirvesi’nin 9.’su, bu sene 17-18 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek. T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı  ve Birleşmiş Milletler Besin Tarım Örgütü FAO’nun destekleriyle düzenlenecek tepede, devlet ileri gelenleri, kesim başkanları, markaların temsilcileri, üniversiteler ve sivil toplum örgütlerinin bulunduğu dünyadan ve Türkiye’den alanın ileri gelenleri bir ortaya gelecek. Tepe bu yıl “Su Hayattır, Su Besindir – Kimse Geride Kalmasın” temasıyla düzenlenecek. 

Türkiye Besin Sanayii Patronları Sendikası (TÜGİS) ve Sürdürülebilirlik Akademisi’nin birlikte düzenlediği Sürdürülebilir Besin Tepesi, 9. yılında dalın tüm paydaşlarını bir ortaya getirerek besinin geleceğini ele almaya devam ediyor. Bu yıl “Su Hayattır, Su Besindir – Kimse Geride Kalmasın” temasında gerçekleşecek tepe, 17-18 Ekim tarihlerinde T.C Tarım ve Orman Bakanlığı ile Birleşmiş Milletler Besin ve Tarım Örgütü’nün (FAO)  desteğiyle düzenlenecek. Besin dalının tüm  paydaşları, tepede bir sefer daha iklim değişikliğinden besin iktisadına gündemin değerli hususlarında fikir alışverişinde bulunacak.

Gıda sanayii ve tedarikçilerinin temsilcileri, start-up’lar ve HORECA profesyonelleri dahil olmak üzere tüm besin dönüşüm önderleri, geleceğin besinlerini olumlu istikamette değiştirebilme amacıyla tepede bir ortaya gelecek. Ayrıyeten dorukta iş dünyasının yanında kamu, bilim ve sivil toplum alanlarından ulusal ve memleketler arası uzmanlar da yerlerini alacak. Sektörün önde gelen firmalarının sponsorluğuyla güçlenen tepe bu sene birinci gün fiziki olarak, ikinci gün ise online olarak düzenlenecek. Dileyen iştirakçiler bilet alarak fiziki aktifliğe katılırken, aktiflik her iki gün online olarak da takip edilebilecek. 

Gıda alanının tüm paydaşlarını bir ortaya getiriyoruz

Etkinliğin mesken sahiplerinden Türkiye Besin Sanayii Patronları Sendikası (TÜGİS) İdare Heyeti Lideri Kaan Sidar, dokuzuncusu gerçekleşecek olan dorukla ilgili olarak; “Gıda insan hayatının devamını sağlayan en temel muhtaçlık. Pandemi, doğal afet ve kriz devirlerinde üretiminden tedarikine besinin sürdürülebilirliğinin değerini bir defa daha görüyoruz. Bu noktada bütünsel bir bakış açısıyla tüm paydaşların bir ortaya gelmesi gerektiğini her vakit vurguluyoruz. TÜGİS olarak öncülük ettiğimiz besin dalının paydaşlarının bir ortaya geldiği Sürdürülebilir Besin Zirvesi’ni, 9. sefer düzenlemenin gururunu yaşıyoruz” açıklamalarında bulundu. 

TÜGİS Hakkında

Ülkemizin birinci patron sendikalarından TÜGİS, tıpkı vakitte Türkiye Patron Sendikaları Konfederasyonu’nun (TİSK) kurucu üyesidir. Üyeleri ortasında ülkemizin önde gelen besin üreticilerinin yer aldığı TÜGİS, yarım asrı aşkın müddettir Türk besin sanayiinin gelişmesi ve milletlerarası pazarlardaki rekabet gücünün artırılması ismine öncü çalışmalara imza atmaktadır. TÜGİS, faaliyetlerine başladığı 1961 yılından bu yana toplumsal diyaloğa, çalışma barışına ve besin sanayiinin gelişimine kesintisiz katkıda bulunan yenilikçi bir sivil toplum örgütüdür. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34