İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

7. Hasat Festivali’nde Kınık’ta Yaşayan SMA Tip-1 Hastası Defne Gürbulak İçin Farkındalık

Kınık Belediyesi’nden Hasat Festivali’nde Sma hastası Defne bebeğe tam dayanak

7. Hasat Festivali’nde Kınık’ta Yaşayan SMA Tip-1 Hastası Defne Gürbulak İçin Farkındalık
18 Eylül 2023 - 9:00


İzmir’in Kınık İlçesinin Poyracık Mahallesinde yaşayan SMA Tip-1 hastası Defne bebek için, Kınık Belediyesi 7. Hasat Festivali’nde 3 farklı noktada bebeğin sıhhatine kavuşabilmesi ve gerekli olan fiyatın toplanabilmesi ismine valilik onaylı kampanya kapsamında el emeği eserlerinin de satıldığı Defne Yaşasın stantları kuruldu.

 

KÖFN kümesi, İrem Derici, Haluk Levent, Sevcan Orhan ve Hakan Altun’un aldıkları sahnede takviye davetinde bulunan lider Doğruer “Bizler Defne’nin valilik onaylı olan kampanyası kapsamında sıhhatine kavuşabilmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Herkesi birlik olmaya davet ediyorum. Defne için kurulan stantlardan alışveriş yapıp, Instagram ve Twitter üzerinden @defneyasasin sayfasını takip ederek ve bağış için düzenlenen canlı yayınlara da katılarak da Defne’ye takviye olabilirsiniz. Lakin daima birlikte başarabiliriz.” dedi.

 

Sma Tip-1 hastası olan Defne Gürbulak şu an 8 aylık ve Spinraza ilacıyla yavaşlatma dozlarını alabiliyor. Asıl alması gereken ZolgenSma isimli ilaca ulaşması için ailesi ve gönüllüleri tüm yardımseverlerden dayanak bekliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34