İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

“5G teknolojisi ile internet 100 kat hızlanacak”

İş dünyasını dönüştürecek teknolojilerin başında bulut teknolojileri, 5G ve yazılım geliştirmeyi hızlandıran low-code platformlar olduğunu lisana getiren Kuika ve System Optima İdare Şurası Lideri Süreyya Ciliv, 5G teknolojisi ile internetin 100…

“5G teknolojisi ile internet 100 kat hızlanacak”
22 Eylül 2023 - 6:24

HANDE BERKTAN

Teknoloji önümüzdeki yıllarda da yaşama ve çalışma halimizi dönüştürmeye devam edecek. İş dünyasına istikamet verecek teknolojileri, Kuika ve System Optima İdare Şurası Lideri Süreyya Ciliv “Son 15 yılda gelinen aralığa çok süratli gelindi. 15 yıl evvel yalnızca internetle ses, ileti alırken bugün görüntü, data, her yerden bağlantı, objeler internet üzerinden birbirine bağlanabiliyor. Teknoloji dünyasında ki gelişmeler hızlanıyor. Önümüzdeki devirde buluttaki büyüme, bilgisayarların işletim gücü, data suratının değeri daha da artacak. 5G teknolojisi ile internet 100 kat sürate çıkacak. Kırk kat bir sürecin yapılmasıyla aktarılması ortasındaki vakit azalacak. Her şey, gerçek vakte yaklaşacak. Türkiye’nin bir an evvel 5G’ye geçmesi lazım.” halinde özetledi.

“Low-code platformlar ile yazılım geliştirme süreçleri kısalacak”

Bloomberg HT’de Gündem Teknoloji programına katılan Süreyya Ciliv “Software 2.0 geliyor. Bunun öbür ismi low-code platformlar. Low-code platformlar, daha az yazılım yazarak, daha çok iş yapmayı sağlıyor. Artık evvelce yazılmış yazılımları kullanarak yazılım geliştirme süreçleri daha hızlanacak. İş dünyasının odağında müşteri olmalı ve müşteriye nasıl daha fazla bedel yaratılır bu kıymetli. Her yerde optimizasyon ve süratli inovasyon değerli. Satışta, dağıtımda, perakende de her yerde optimizasyon şirketlere verimlilik, karlılık getirecek. Teknoloji âlâ kullanan şirketlerin birçok ileri gittiler. Bizim de bu teknolojileri işimize nasıl en verimli biçimde uygulayabileceğimiz üzerine çalışmalıyız. Dijital dönüşümün odağında yazılım var. Kuika olarak biz de yazılımı nasıl çok daha hızlandırırız konusuna odaklandık. Biz şu an yazılım geliştirmeyi iki kat hızlandırdık. Low-code ile bunu başardık.” dedi.

5G teknolojisinin kıymetine değinen Ciliv “Şirketlerin bilgi süreç departmanları kıymetli lakin çok büyüyen takımlardan verimlilik, inovatif fikirler, esneklik sağlanamıyor. Müşteri talepleri arttıkça, proje artıyor ve merkez artık tek başına bu hizmeti sağlayamaz duruma geliyor. Dolayısı ile bölümde işbirlikleri değerli. Büyük şirketler, dijital dönüşüm ve yazılım süreçlerini, projelerini geliştirirken dışardaki inovatif şirketlerle işbirliğine gidilmeli” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin

       

    COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34