İstanbul Haber 34 – Haber – Haberler – Son Dakika Haberleri

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. Yılı Malkara’da coşku içerisinde kutlandı

30 Ağustos 1922’de Ulu Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’u anmak için kutlanan Zafer Bayramı her yıl olduğu üzere bu yılda Malkara’da coşku içerisinde kutlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. Yılı Malkara’da coşku içerisinde kutlandı
31 Ağustos 2023 - 7:24


30 Ağustos 1922’de Ulu Liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün Başkomutanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz’u anmak için kutlanan Zafer Bayramı her yıl olduğu üzere bu yılda Malkara’da coşku içerisinde kutlandı.

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü kutlama aktifliklerine 30 Ağustos 2023 Çarşamba günü saat 9.30’da Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başlandı.

Törene; Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, 95. Zırhlı Tugay Kumandan Vekili Tank Albay Tufan Yaman, Malkara Belediye Lideri Ulaş Yurdakul, Cumhuriyet Savcısı Cihan Tuncer, İlçe Emniyet Müdürü Volkan Korkmaz, İlçe Jandarma Kumandanı Üsteğmen Tolga Özçoban, Siyasi Parti Liderleri ve Temsilcileri, Belediye Meclis Üyeleri, muhtarlar, gaziler, Asker-i Erkan, öğrenciler, basın mensupları ve vatandaşlar katıldı.

Törende Malkara Kaymakamlığı, Garnizon Komutanlığı ve Malkara Belediye Başkanlığı çelenkleri Atatürk Anıtı’na sunulmasının akabinde Ulu Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk ve Aziz Şehitlerimiz ismine bir dakikalık hürmet duruşunda bulunularak, İstiklal Marşımızın söylenmesi ile birlikte bağımsızlığımızın sembolü olan ulu Türk Bayrağımız göndere çekildi.

Çelenk merasiminin sona ermesinin akabinde saat 9.45’de Kaymakamlık Makamında tebrikat merasimi gerçekleştirildi.

Atatürk Bulvarı üzerinde saat 10.00’da başlayan 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama merasiminde Malkara İlçe Kaymakamı Kerem Süleyman Yüksel, 95. Zırhlı Tugay Kumandan Vekili Tank Albay Tufan Yaman, Malkara Belediye Lideri Ulaş Yurdakul, 30 Ağustos Zafer Bayramı merasimine katılanların bayramını kutladılar.

30 Ağustos Zafer Bayramı programında Üst Teğmen Tuncay Demircioğlu’nun yaptığı günün mana ve kıymetini belirten konuşmasının akabinde,  Malkara Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinden Zeynep Yasemin Pak “30 Ağustos”, Gülşen Baş ise “Zafer Türküsü” isimli şiiri okudular.

Kutlama merasiminde Malkara Halk Eğitimi Merkezi Halk oyunları grubu gösterisi sergilediler.

Halk oyunları grubu gösterisinin akabinde merasime katılan askeri birliklerin ve gazilerin merasim geçişinin akabinde 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlama programı sona erdi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

   

COPYRIGHT TUM HAKLARI SAKLIDIR - 2022 - İSTANBUL HABER 34